MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Habiba73
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Judit
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Judy
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
anna
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Fareo
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Ferrero
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Reuskaster
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
piramid
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Beatrix
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok

Go down 
+13
Krisztina
Mareth
bettid
coucou
Vick
Judy
Ferrero
Judit
Fareo
Nitókrisz
mona
anna
Monka
17 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeKedd Jan. 06, 2009 11:54 am

Ha valaki ismeri a lépéseket és a szükséges papirokat kérem sorolja fel, köszönöm.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
anna




Hozzászólások száma : 35
Age : 43
Location : Ismailia
Registration date : 2009. Mar. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeSzer. Márc. 04, 2009 9:48 pm

Admin írta:
Ha valaki ismeri a lépéseket és a szükséges papirokat kérem sorolja fel, köszönöm.

szio
ugy tudom az orfi papirt is lehet hivatalosittatni egy ugyveddel .

ha egyiptomba akarsz hazassagot kotni ahoz kulon engedely kell Mo rol
eloszor a ferfi be megy a kovetsegre es tesz egy hazassagi szandeknyilatkozatot ha az kesz akkor azzal magyarba kell menni (ha van allando egyiptomi cimed akkor a kovetsegre ) a tanacsba es beadni egy kerelmet hogy ferjhez mennel azt elbiraljak es majd postan kuldik azutan el kell menni a nemzetbiztonsagi hivatalba es tesznek ra egy pecsetet . es persze le is kell forditatni es kell meg egy papir a tanacsbol hogy hajadon vagy. nem konnyu es ez arab eskuvo amit ezutan hivatalositattnod kell a kovetsegen

nekem igy mondtak
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 05, 2009 4:27 pm

anna írta:
Admin írta:
Ha valaki ismeri a lépéseket és a szükséges papirokat kérem sorolja fel, köszönöm.

szio
ugy tudom az orfi papirt is lehet hivatalosittatni egy ugyveddel .

ha egyiptomba akarsz hazassagot kotni ahoz kulon engedely kell Mo rol
eloszor a ferfi be megy a kovetsegre es tesz egy hazassagi szandeknyilatkozatot ha az kesz akkor azzal magyarba kell menni (ha van allando egyiptomi cimed akkor a kovetsegre ) a tanacsba es beadni egy kerelmet hogy ferjhez mennel azt elbiraljak es majd postan kuldik azutan el kell menni a nemzetbiztonsagi hivatalba es tesznek ra egy pecsetet . es persze le is kell forditatni es kell meg egy papir a tanacsbol hogy hajadon vagy. nem konnyu es ez arab eskuvo amit ezutan hivatalositattnod kell a kovetsegen

nekem igy mondtak
Koszonjuk Anna flower
Ilyenkor orulok, hogy mar tulvagyok rajta Smile csak papirokat ne kellesen itt intezni.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
mona




Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2009. Apr. 29.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeVas. Júl. 19, 2009 1:10 pm

Házasságkötés témában szívesen segítek bárkinek...milyen papírok kellenek.stb.
Vissza az elejére Go down
Nitókrisz




Hozzászólások száma : 5
Registration date : 2009. Sep. 06.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeHétf. Szept. 07, 2009 11:09 pm

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha egyiptomi házasságot szeretnénk kötni, Egyiptomban - nem magyart - akkor ehhez itthonról milyen papírokra van szükség?

Köszi a segítséget!
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeKedd Szept. 08, 2009 2:57 pm

A legbisztosabb ha megerdeklodod a nagykovetsegen, emailben is elered oket:

mission.cai@kum.hu

http://www.mfa.gov.hu/emb/cairo
es az egyiptomi miniszteriumnal most attol fugg, hogy hol lesz a hazassag kotes.
Hat nagysegitsegedre nem voltam:(, de hatha valaki tudja ....

minden jot
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Nitókrisz




Hozzászólások száma : 5
Registration date : 2009. Sep. 06.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeKedd Szept. 08, 2009 4:52 pm

Szia!

Köszönöm szépen - hát, a magyar követséget inkább kihagynám No tájékoztatást nem szívesen adnak, csak rémtörténeteket mesélnek elrettentésként.... Majd elmegyünk az egyiptomi félhez, csak meg szerettem volna spórolni pár kört a papírok miatt :-)

Minden jót és Ramadan Kerim!
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeKedd Szept. 08, 2009 11:29 pm

Nitókrisz írta:
Szia!

Köszönöm szépen - hát, a magyar követséget inkább kihagynám No tájékoztatást nem szívesen adnak, csak rémtörténeteket mesélnek elrettentésként.... Majd elmegyünk az egyiptomi félhez, csak meg szerettem volna spórolni pár kört a papírok miatt :-)

Minden jót és Ramadan Kerim!


Hat egy emailt azert lehet nekik kuldeni, sose tudod...(nekem peldaul viszonylag gyorsan valaszoltak.)
Merrre laksz Egyiptomban?
Ramadan Karim:)
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Nitókrisz




Hozzászólások száma : 5
Registration date : 2009. Sep. 06.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeSzomb. Szept. 19, 2009 7:38 pm

Szalem Aleykum wa Rahmatullah wa Barakatu,

Először is Eid Mubarak annak, aki tartja :-) !

Köszönöm a segítséget!

Még nem lakunk kint, ha fogunk, akkor Nasr cityben, inshallah.
Vissza az elejére Go down
mona




Hozzászólások száma : 3
Registration date : 2009. Apr. 29.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Szept. 24, 2009 11:43 pm

óóó én ebben a témában otthon vagyok:) csak nem mindig van netem. (mi is nasr cityben laktunk:)már nem)
szóval, nagyon jól tetted, hogy kihagytad a követséget...ha nem muszály nem segítenek.
magyarországról egyetlen papírt kell beszerezned az illetékes önkormányzatról, hogy nem vagy és nem voltál házas (asszem házassági tanusítvány a neve). ha meg van akkor hitelesíteni kell azt nem tudom pontosan hol de aki kiállítja a papírt az biztos tudja csak mondani kell, h külföldön szeretnéd használni hivatalosan...kb 3 hetes procedúra ha nem több. ha esetleg későn írnék neked és már egyiptomban vagy és nincs meg a papírod, írj privát üzenetet.
elvileg ennyi kell a te részedről ja meg érvényes vízum:) . ha esetleg elvált vagy akkor arról is kell minden dokumentum, hitelesítve...és válás után 3 honapig nem mehetsz férjhez. ez csak akkor érdekes ha most váltál el és terhes vagy az előző férjedtől...
bocsánat ha össze-vissza írok de nagyon fáradt vagyok.

ha még van valami kérdés akkor írj, üdv mona
Vissza az elejére Go down
Nitókrisz




Hozzászólások száma : 5
Registration date : 2009. Sep. 06.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Szept. 25, 2009 8:59 am

Szia Mona!

Köszönöm szépen a segítséged :-) !

A "hajadoni" igazolásomért ma megyek, akkor minden rendben lesz, inshallah

Hamarosan csatlakozom a kint élő magyarok csapatához :-)

Remélem már kipihented magad.
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: hello   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 1:33 am

mona írta:
óóó én ebben a témában otthon vagyok:) csak nem mindig van netem. (mi is nasr cityben laktunk:)már nem)
szóval, nagyon jól tetted, hogy kihagytad a követséget...ha nem muszály nem segítenek.
magyarországról egyetlen papírt kell beszerezned az illetékes önkormányzatról, hogy nem vagy és nem voltál házas (asszem házassági tanusítvány a neve). ha meg van akkor hitelesíteni kell azt nem tudom pontosan hol de aki kiállítja a papírt az biztos tudja csak mondani kell, h külföldön szeretnéd használni hivatalosan...kb 3 hetes procedúra ha nem több. ha esetleg későn írnék neked és már egyiptomban vagy és nincs meg a papírod, írj privát üzenetet.
elvileg ennyi kell a te részedről ja meg érvényes vízum:) . ha esetleg elvált vagy akkor arról is kell minden dokumentum, hitelesítve...és válás után 3 honapig nem mehetsz férjhez. ez csak akkor érdekes ha most váltál el és terhes vagy az előző férjedtől...
bocsánat ha össze-vissza írok de nagyon fáradt vagyok.

ha még van valami kérdés akkor írj, üdv mona

Sziasztok!

Én is most intézem a papirokat,családi állapot igazolás kell az önkormányzattól,hogy nem vagy házas. Ez már megvan,utána el kell menni a Bajza utcába (OFFI) - http://www.offi.hu/ lefordíttatni arabra. + a születési anyakönyi kivonatodat is,illetve,ha voltál már házas a válási okiratokat is arabúl.
Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi. farao


A hozzászólást Fareo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 12, 2011 12:48 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 8:46 pm

Fareo írta:
mona írta:
óóó én ebben a témában otthon vagyok:) csak nem mindig van netem. (mi is nasr cityben laktunk:)már nem)
szóval, nagyon jól tetted, hogy kihagytad a követséget...ha nem muszály nem segítenek.
magyarországról egyetlen papírt kell beszerezned az illetékes önkormányzatról, hogy nem vagy és nem voltál házas (asszem házassági tanusítvány a neve). ha meg van akkor hitelesíteni kell azt nem tudom pontosan hol de aki kiállítja a papírt az biztos tudja csak mondani kell, h külföldön szeretnéd használni hivatalosan...kb 3 hetes procedúra ha nem több. ha esetleg későn írnék neked és már egyiptomban vagy és nincs meg a papírod, írj privát üzenetet.
elvileg ennyi kell a te részedről ja meg érvényes vízum:) . ha esetleg elvált vagy akkor arról is kell minden dokumentum, hitelesítve...és válás után 3 honapig nem mehetsz férjhez. ez csak akkor érdekes ha most váltál el és terhes vagy az előző férjedtől...
bocsánat ha össze-vissza írok de nagyon fáradt vagyok.

ha még van valami kérdés akkor írj, üdv mona

Sziasztok!

Én is most intézem a papirokat,családi állapot igazolás kell az önkormányzattól,hogy nem vagy házas. Ez már megvan,utána el kell menni a Bajza utcába (OFFI) - http://www.offi.hu/ lefordíttatni arabra. + a születési anyakönyi kivonatodat is,illetve,ha voltál már házas a válási okiratokat is arabúl.
Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 8:57 pm

Monka írta:
Fareo írta:
mona írta:
óóó én ebben a témában otthon vagyok:) csak nem mindig van netem. (mi is nasr cityben laktunk:)már nem)
szóval, nagyon jól tetted, hogy kihagytad a követséget...ha nem muszály nem segítenek.
magyarországról egyetlen papírt kell beszerezned az illetékes önkormányzatról, hogy nem vagy és nem voltál házas (asszem házassági tanusítvány a neve). ha meg van akkor hitelesíteni kell azt nem tudom pontosan hol de aki kiállítja a papírt az biztos tudja csak mondani kell, h külföldön szeretnéd használni hivatalosan...kb 3 hetes procedúra ha nem több. ha esetleg későn írnék neked és már egyiptomban vagy és nincs meg a papírod, írj privát üzenetet.
elvileg ennyi kell a te részedről ja meg érvényes vízum:) . ha esetleg elvált vagy akkor arról is kell minden dokumentum, hitelesítve...és válás után 3 honapig nem mehetsz férjhez. ez csak akkor érdekes ha most váltál el és terhes vagy az előző férjedtől...
bocsánat ha össze-vissza írok de nagyon fáradt vagyok.

ha még van valami kérdés akkor írj, üdv mona

Sziasztok!

Én is most intézem a papirokat,családi állapot igazolás kell az önkormányzattól,hogy nem vagy házas. Ez már megvan,utána el kell menni a Bajza utcába (OFFI) - http://www.offi.hu/ lefordíttatni arabra. + a születési anyakönyi kivonatodat is,illetve,ha voltál már házas a válási okiratokat is arabúl.
Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 9:12 pm



Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.[/quote]

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?[/quote]


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
[/quote]

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 9:32 pm

Monka írta:


Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?[/quote]


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
[/quote]

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???[/quote]



Hm, hát ez az, én sem értettem ezt!!! Pedig nekem is valami ilyesmit mondott a Magyar Nagykövetségen a hölgyemény, aki sokadik csöngetésemre volt hajlandó válaszolni, amikor két hete felhívtam őket Egyiptomban . . .
Judit
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 10:23 pm

Monka írta:


Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?[/quote]


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
[/quote]

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???[/quote]

Helló! Ezek a "doksik" az egyiptomi házasságkötéshez kellenek, nekem azt mondták itt az anyakönyvi hivatalban,mikor kérelmeztem a tanusítványt. De én se értem mért kell pontosan magyarra fordítattni. Azt gondolom csak azért,hogy itt is megértsék mi áll bennük és kiadhassák azt a nyavajás papirt.
Valaki végigcsinálta már ezt a procedúrát,és mennyi időbe telt konkrétan?

farao


A hozzászólást Fareo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 12, 2011 12:45 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 10:29 pm

Fareo írta:
Monka írta:


Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
[/quote]

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???[/quote]

Helló! Ezek a "doksik" az egyiptomi házasságkötéshez kellenek, nekem azt mondták itt az anyakönyvi hivatalban,mikor kérelmeztem a tanusítványt. De én se értem mért kell pontosan magyarra fordítattni. Azt gondolom csak azért,hogy itt is megértsék mi áll bennük és kiadhassák azt a nyavajás papirt.
Valaki végigcsinálta már ezt a procedúrát,és mennyi időbe telt konkrétan?

[/quote]
Magyara azert kell mert az egyiptomi magyar nagykovetsegnek kell, az alapjan engedejezi a hazassagot, csak ezt ugytudtam h Kairoba el lehet intezni, de ugylatszik nincs forditojuk???!!
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 10:38 pm

Fareo írta:
Monka írta:


Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...
[/quote]

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???[/quote]

Helló! Ezek a "doksik" az egyiptomi házasságkötéshez kellenek, nekem azt mondták itt az anyakönyvi hivatalban,mikor kérelmeztem a tanusítványt. De én se értem mért kell pontosan magyarra fordítattni. Azt gondolom csak azért,hogy itt is megértsék mi áll bennük és kiadhassák azt a nyavajás papirt.
Valaki végigcsinálta már ezt a procedúrát,és mennyi időbe telt konkrétan?

[/quote]




Én is a kellős közepén tartok ennek.......megfűszerezve egy kis vízumigényléssel is.......................Smile
Judit
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 10:55 pm

Én is a kellős közepén tartok ennek.......megfűszerezve egy kis vízumigényléssel is.......................
Judit

Helló!
Tehát nem elég csak a családi állpot igazolásom,szül. anyakönyvi kivonat,válási okiratok, ez a tanúsítvány is kell hozzá mindenképp + elötte az a sok papir a másik féltől???
Borzasztó!!! Mad
LE ZOUGLI-ban van az a hivatal,ahol meg lehet kötni az egyiptomi állami házasságot,úgy tudom,ottani infója nincs valakinek erről,ők pontosan miket kérnek,milyen papirokat? Kösz. farao


A hozzászólást Fareo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 12, 2011 12:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimeCsüt. Márc. 10, 2011 11:31 pm

Fareo írta:
Én is a kellős közepén tartok ennek.......megfűszerezve egy kis vízumigényléssel is.......................
Judit

Helló!
Tehát nem elég csak a családi állpot igazolásom,szül. anyakönyvi kivonat,válási okiratok, ez a tanúsítvány is kell hozzá mindenképp + elötte az a sok papir a másik féltől???
Borzasztó!!! Mad
LE ZOUGLI-ban van az a hivatal,ahol meg lehet kötni az egyiptomi állami házasságot,úgy tudom,ottani infója nincs valakinek erről,ők pontosan miket kérnek,milyen papirokat? Kösz.


Helló!
No szóval, nekem nem tudott pontos információt nyújtani az a hölgy, akivel két hete, Egyiptomban beszéltem, amikor felhívtam a Magyar Nagykövetséget. Talán ezeket mondta, de nem ilyen összeszedetten és azt tanácsolta, kérdezzek rá itthon ... jó vicc... És az még jobb "vicc", hogy a kedvesem is felhívta ugyanúgy őket, és neki egy kicsit mást mondtak . . .
A vízum nem ehhez kell (én szeretném, ha az egyiptomi kedvesem idejönne Magyarországra egy kicsit, mivel én már kétszer voltam náluk).
Nekem is kissé furcsának tűnik, hogyha beszerzed mondjuk Magyarországon és külön Egyiptomban is a szükséges papírokat, azt keresztbe-kasul kell fordíttatni (valószínűleg igaza van Monkának, és azért, mert nincs fordítójuk).
Ez áll a külügyminisztérium honlapján:

"...külföldi állampolgár egyiptomi állampolgárral hivatalos, államilag elismert házasságot csakis az Egyiptomi Igazságügyi Minisztériuma égisze alatt működő, és általa kinevezett két közjegyzői hivatal valamelyikében köthet, melyek: Kairóban az Igazságügyi Minisztérium 4. emeletén, illetve Alexandriában a ’Manshia’ téri Közjegyzői Hivatalban találhatók. A hivatalos egyiptomi házasságkötési okirat arabul (csak arabul) készül. Minden más nyelven, más helyen, vagy bármilyen más szerv, vagy egyház által, vagy ügyvédi iroda vagy ügyvég által kiállított ’Házassági Szerződés’ (Marriage Contract, Official Marriage Agreement) nem számít hivatalosnak!..."

Én is telefonálgatok, kérdezgetek...
De az alappapírok az általad említettek, úgytűnik.

Judit
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 12:10 am

Hol van az a LE ZOUGLY? ez egy negyed vagy helyseg akar lenni?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 12:35 am

Monka írta:
Hol van az a LE ZOUGLY? ez egy negyed vagy helyseg akar lenni?

Szerintem az Igazságügyi Minisztérium neve vagy vmi kerület,ott a minisztériumnál,nem tom. pontosan. farao


A hozzászólást Fareo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 12, 2011 12:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Házassági tanúsítvány   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 9:17 pm

Sziasztok!

Kaptam egy tájékoztatót az Önkormányzattól,amit ide bemásolok,hátha sokaknak segit a papirok pontos összeszedéséhez.

Tanúsítvány külföldön történő házasságkötéshez:

A tanúsítvány iránti kérelmet személyesen kell előterjeszteni az illetékes anyakönyvvezetőnél(konzuli tisztviselőnél),aki a szóban előadott kérelemről jegyzőkönyvet készít.

A kérelemhez csatolni kell a külföldi állampolgár:
születési anyakönyvi kivonatát
családi állapotát igazoló okiratát
a konzúl elött tett és hitelesített házasságkötési szándékát tartalmazó nyilatkozatát (melyben kijelenti,hogy tervezett házasságának legjobb tudomása szerint nincs törvényes akadálya).
A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a külföldi házasulandó születési családi és utónevét,házassági nevét,születésének helyét és idejét,nemét,családi állapotát,a szülők születési családi és utónevét,lakóhelyét és állampolgárságát.
Az idegen nyelvű okiratokat hiteles magyar nyelvű fordítással ellátva kell benyújtani.
A magyar hatóságok elött csak az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda által készített fordítás tekinthető csak hitelesnek.
A tanúsítvány illetéke: 5000Ft

A tanúsítvány tartalmazza a házasulandó felek:
természetes személyazonosító adatait (születési családi és utónév,házassági név,születési hely és idő,anyja neve)
állampolgárságát,családi állapotát,lakhelyét,azt a tényt,hogy a magyar állampolgár külföldön való házasságkötésének a magyar jog szerint törvényes akadálya nincs.
A tanúsítvány érvényességi idelye a kiállítástól számított 6 hónap.

Ügyintézési határidő:
30 munkanap,az elkészűlt okiratot postai úton(erre irányuló kérelem esetén személyesen)kézbesíti a kérelmezőnek.

Az okirat külföldön történő felhasználása:
A kiállított tanúsítványt a házasságkötés helye szerinti külföldi hatóság elött kell bemutatni.
Amennyiben az okirat felhasználása szerinti ország és Magyarország erre irányuló nemzetközi szerződést kötött,a kiállított tanúsítvány egyéb további intézkedés nélkül felhasználható.
A fenti körbe nem tartozó országok a magyar hatóság által kiállított tanúsítványt csak diplomáciai felülhitelesítéssel vagy úgynevezett Apositille-jel ellátva fogadják el.
Ezen országok esetében az okirat elfogadhatóvá tétele,felhasználhatósága érdekében fel kell keresni:
diplomáciai felülhitelesítésért a tanúsítvány felhasználása szerinti ország diplomáciai vagy konzuli tisztviselőjét.
Apostille-ért az okirat származása szerinti ország felülhitelesítésre illetékes hatóságát(Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma).

Valaki le tudná ezt nekem fordítani angolra(mert sajnos nem beszélem),arab konyhanyelven tarsalgok a párommal,és nem tudtam pontosan elmagyarázni neki milyen iratok kellenek. A www.webforditas.hu programmal próbáltam magyarról angolra vagy arabra fordítani,de az nem volt pontos nem sokat értett belőle.
Sokat segítene,ha ő is megértené ezt a "szakszöveget" angolúl,a papirok beszerzéséhez. Ezer köszönet előre is.
Ja,és priviben és átküldhetitek a fordítást,köszi.



farao
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Tanúsítvány iránti kérelem   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 9:26 pm

Még 1 papirocska az anyakönyvvezetőtől,akinél voltam.
Ezt is kérném szépen lefordítani angolra,ha ráér vki,köszi.
És jöhet PM-be a mélemre is,nem fontos ide beírni.

Házassági tanúsítvány iránti kérelem

A tanúsítvány iránti kérelmet személyesen kell előterjeszteni a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél,aki a kérelemről jegyzőkönyvet készít.
Ehhez szükséges a magyar állampolgár:
születési anyakönyvi kivonata,érvényes személyi igazolvány,lakcímkártya.
Ha nem hajadon,családi állapotát igazoló okirat(záradékolt házassági anyakönyvi kivonat előző házasságról).

Külföldi állampolgár:
érvényes útlevele,születési anyakönyvi kivonatát és családi állapotát igazoló okirat(diplomáciai felülhitelesítéssel ellátva,hiteles magyar nyelvű fordításban OFFI Bp. VI. Bajza u. 52.)
Amennyiben a külföldi fél nem tartózkodik a jegyzőkönyv felvételekor magyarországon,közjegyző vagy konzúl elött tett és hitelesített házasságkötési szándékát is tartalmazó nyilatkozat szükséges,amelyben kijelenti,hogy tervezett házasságkötésének legjobb tudomása szerint nincs törvényes akadálya.
A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a külföldi házasulandó születési és házassági családi és utónevét,születési helyét és idejét,nemét,családi állapotát,a szülők születési családi és utónevét,lakóhelyét és állampolgárságát. (Az irat diplomáciai felülhitelsítéssel és OFFI fordításban).

A tanúsítvány kiállítása illetékköteles,5000Ft értékű illetékbélyeget kell hozni.

A tanúsítványt a Budapesti Főváros Kormány Hivatala állítja ki. Ügyintézési határidő 30 munkanap. A tanúsítvány érvényességi ideje 6 hónap.

farao
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Tartózkodási
» Korházak Egyiptomban
» Tudtam, hogy segítsenek a házasság Egyiptomban
» Katolikusok Egyiptomban
» Mit nem erdemes megnezni Egyiptomban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: JOGI TANÁCSOK-
Ugrás: