MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Tartózkodási Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Tartózkodási Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Tartózkodási Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Tartózkodási Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Tartózkodási Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Tartózkodási Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Tartózkodási Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Tartózkodási Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Tartózkodási Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Habiba73
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Judit
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Judy
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
anna
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Fareo
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Ferrero
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Reuskaster
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
piramid
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Beatrix
Tartózkodási I_vote_lcapTartózkodási I_voting_barTartózkodási I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Tartózkodási

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeKedd Jan. 06, 2009 1:18 pm

Abban az esetben mikor a férj vagy feleség egyiptomi állampolgár:
Szükséges papirok:
mind a két fél igazolványárol készült másolat, (külföldi állampolgár útleveléről) házasági bizonyitvány legális forditása abban az esetben ha külföldön kötettett (legalizálása az illetékes minisztériumoknal, abban az orszagban ahol megkötetett valamint az egyiptomi konzulátuson), eredeti és másolat, kérvény kitöltése (max 5 évet lehet igényelni), bélyeg megvétele fél éve 204LE volt, két útlevél kép, valamint az egyiptomi állampolgár, alá kell írjon egy pairt amiben kijelenti,hogy ő valóban egyiptomi állampolgár Laughing Várakozási idő kb két hét
Ha valaki más esetekben is tudja az eljárást kérem osza meg velünk, előre is köszönöm.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Vendég
Vendég




Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Papírok   Tartózkodási Icon_minitimeKedd Márc. 03, 2009 9:33 am

Ez sem egyszerű dolog, minket mindíg össze akarnak házasítani, mert úgy könnyebb az ügyintézés, nekem meg mindenáron munkavállalásit akarnak csinálni, pedig nem is akarok dolgozni, de az ügyintézést megkönnyítené nekik. Kb annyi idő, míg elkészülnek a papírok, hogy éppen mindíg már megyünk haza, mire megkapjuk. Évente 2-3 alkalommal játszuk ezt a játékot Very Happy
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeCsüt. Márc. 05, 2009 5:01 pm

katakomba írta:
Ez sem egyszerű dolog, minket mindíg össze akarnak házasítani, mert úgy könnyebb az ügyintézés, nekem meg mindenáron munkavállalásit akarnak csinálni, pedig nem is akarok dolgozni, de az ügyintézést megkönnyítené nekik. Kb annyi idő, míg elkészülnek a papírok, hogy éppen mindíg már megyünk haza, mire megkapjuk. Évente 2-3 alkalommal játszuk ezt a játékot Very Happy

Tudom, jo moka, regebben szinte ket havonta eljatszottam, mar ott tartok, hogy kiraz a hideg ha azt a szot hallom, hogy Mughama affraid csak oda ne
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 3:38 am

Halihó!
Tudna nekem valaki segíteni tartozkodási,ill. lakcímkártya ügyben,hogy és hol lehet azt beszerezni. Ha,még nem mentél férjhez,van lehetőség,hogy a párod bejelentsen a lakcímére,ideiglenesen vagy akár állandóra is. És milyen papirt adnak,vagy az útlevélbe vezetik be ezeket az adatokat? Köszi a válaszokat.
Monka, mi az a Mughama? Smile
farao
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeKedd Márc. 22, 2011 3:16 pm

Fareo írta:
Halihó!
Tudna nekem valaki segíteni tartozkodási,ill. lakcímkártya ügyben,hogy és hol lehet azt beszerezni. Ha,még nem mentél férjhez,van lehetőség,hogy a párod bejelentsen a lakcímére,ideiglenesen vagy akár állandóra is. És milyen papirt adnak,vagy az útlevélbe vezetik be ezeket az adatokat? Köszi a válaszokat.
Monka, mi az a Mughama? Smile

farao
Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeKedd Márc. 22, 2011 8:53 pm

Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)[/quote]

Üdv. Monka!

Ja,azt hívják Mughamának,nem is tudtam,pedig voltunk ott,vízumot hosszabbítani.
A lakcímkártyával kapcsolatban még lenne 1 kérdésem,csak akkor igényelhetek,ha férjnél vagyok? Mert ugye a vőlegényem egyiptomi állampolgár,ha bejelentene magához, én is igényelhetnék,ilyen kártyát-igazolványt,nem tudod? Kösz a választ.
farao
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitimeKedd Márc. 22, 2011 8:58 pm

Fareo írta:
Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)

Üdv. Monka!

Ja,azt hívják Mughamának,nem is tudtam,pedig voltunk ott,vízumot hosszabbítani.
A lakcímkártyával kapcsolatban még lenne 1 kérdésem,csak akkor igényelhetek,ha férjnél vagyok? Mert ugye a vőlegényem egyiptomi állampolgár,ha bejelentene magához, én is igényelhetnék,ilyen kártyát-igazolványt,nem tudod? Kösz a választ.
farao [/quote]
Ha van tartozkodasid akkor esetleg turista vizumal szerintem nem
udv
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Tartózkodási Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Tartózkodási Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tartózkodási
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: JOGI TANÁCSOK-
Ugrás: