MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Habiba73
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Judit
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Judy
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
anna
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Fareo
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Ferrero
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Reuskaster
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
piramid
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Beatrix
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_lcapEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_voting_barEgyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok

Go down 
+13
Krisztina
Mareth
bettid
coucou
Vick
Judy
Ferrero
Judit
Fareo
Nitókrisz
mona
anna
Monka
17 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 10:11 pm

Judit írta:
Fareo írta:
Monka írta:


Meg valami házassági tanusítványt is emlegettek nekem még kint,de ahhoz rengeteg papir kell a leendő egyiptomi férjtől,macerás és bonyolult a beszerzése. Ezek: szül. anyakönyvi kivonat,családi állapot igazolás,(közjegyző,anyakönybbezető,ill. konzul) elött tett házassági szándék nyilatkozat. Ezeket azután le kell itt fordíttatni magyarra,a kérelem illetéke 5000Ft és 30 nap az ügyintézési határidő.
Ha valaki tud még vmi okosságot,ami megkönnyítené ezt a procedúrát írja meg,köszi.

Szia
Ezek a papirok Magyarorszagon vagy Egyiptomban megkotendo hazassaghoz szuksegesek?


Sziasztok!
Én úgy tudom, ezek az Egyiptomban megkötendő házassághoz kellenek...

Akkor az egyiptomi allampolgar papirjait mert kell magyarorszagra vinni es ott leforditani, ez a papir nem az itteni magyar nagykovetsegnek kell, vagy nekik nincs itt forditojuk???[/quote]

Helló! Ezek a "doksik" az egyiptomi házasságkötéshez kellenek, nekem azt mondták itt az anyakönyvi hivatalban,mikor kérelmeztem a tanusítványt. De én se értem mért kell pontosan magyarra fordítattni. Azt gondolom csak azért,hogy itt is megértsék mi áll bennük és kiadhassák azt a nyavajás papirt.
Valaki végigcsinálta már ezt a procedúrát,és mennyi időbe telt konkrétan?

[/quote]




Én is a kellős közepén tartok ennek.......megfűszerezve egy kis vízumigényléssel is.......................Smile
Judit[/quote]

Szia,

Ird mar le legyszives a szukseges papirokat es a lepeseket a vizumigenyleshez, egy kedves ismerosom is szeretne meghivni a baratjat, koszi
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Márc. 11, 2011 10:19 pm

[quote="Fareo"]

Külföldi állampolgár:
érvényes útlevele,születési anyakönyvi kivonatát és családi állapotát igazoló okirat(diplomáciai felülhitelesítéssel ellátva,hiteles magyar nyelvű fordításban OFFI Bp. VI. Bajza u. 52.)
Amennyiben a külföldi fél nem tartózkodik a jegyzőkönyv felvételekor magyarországon,közjegyző vagy konzúl elött tett és hitelesített házasságkötési szándékát is tartalmazó nyilatkozat szükséges,amelyben kijelenti,hogy tervezett házasságkötésének legjobb tudomása szerint nincs törvényes akadálya.
A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a külföldi házasulandó születési és házassági családi és utónevét,születési helyét és idejét,nemét,családi állapotát,a szülők születési családi és utónevét,lakóhelyét és állampolgárságát. (Az irat diplomáciai felülhitelsítéssel és OFFI fordításban).

Masold be a google forditoba egesz ertheto, de csak ezt a reszt, ez tratozik ra. ha megse erti megprobalom leforditani neked.
Jo ejt
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 12, 2011 12:27 am

Masold be a google forditoba egesz ertheto, de csak ezt a reszt, ez tratozik ra. ha megse erti megprobalom leforditani neked.
Jo ejt[/quote]

Köszi a tippet,erről a google fordítóról még nem is tudtam,már el is küldtem neki az angol fordítást e-mailben,remélem megérti. Ha mégsem,légyszi segíts jobban lefordítani angolra a szöveget,köszike. farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 4:58 am

Kedves Fórumozók!

Én tavaly nyáron mentem férjhez egyiptomi állampolgárságú páromhoz Kairóban. (Az árak tavaly tavaszi és nyári ügyintézési díjak). Bennünk fel sem merült a mo-i esküvő gondolata a vízum miatt. Előtte kb. 1 évet töltöttünk el azzal, hogy összeszedjük az információkat az egész ügymenetről (megjegyzem, nagyon nehéz volt kideríteni, rengeteget kutattam a neten is), mert a hatóságok csak egymásra mutogattak. Senki nem tudott soha semmit, csak ide-oda küldözgették az embert. Aki egyébként külföldi állampolgárral tervez házasságot kötni (teljesen mindegy milyen náció), készüljön fel, hogy nagyon költséges, bürokratikus és hosszadalmas a folyamat. Óriási türelemjáték. Az én esetem azoknak lehet segítség, akik a házasságkötés előtt ugyanilyen státuszú párok: magyar állampolgárságú hajadon menyasszony (állandó magyarországi lakóhellyel) - egyiptomi állampolgárságú nőtlen muszlim vőlegény. Az első lépés a Házassági Tanúsítvány beszerzése. Ez azért fontos, mert rajta van a bűvös mondat, ami kell az egyiptomi hatóságoknak: AB-nek XY-nal külföldön tervezett házasságkötésének a magyar jog szerint nincs akadálya. Ezt a papírt a lakóhely szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél kell kérelmezni (5000 Ft illetékbélyeggel). A kairói követség csak akkor állítja ki ezt, ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye Egyiptomban van. Minden ellenkező esetben a saját városotok önkormányzatához irányítanak, ahogy tették ezt velem is.
A tanúsítványhoz kell:
(1) menyasszony részéről:
a) személyazonosító igazolvány,
b) az új háromnyelvű születési anyakönyvi kivonat (amit 2000 Ft-os illetékbélyeg ellenében „osztogattak”,
c) családi állapot igazolás (az önkormányzat népességnyilvántartó hivatala adja ki ingyen);
(2) vőlegény részéről:
a) érvényes útlevelének fénymásolata,
b) születési anyakönyvi kivonata diplomáciai hitelesítéssel (erről kicsit bővebben később) és hiteles fordítással ellátva és
c) egy házasságkötési szándéknyilatkozat, amiben benne vannak a házasulandók személyes adatai (születési családi és utóneve, apjuk – anyjuk születési családi és utóneve, születési helyük és idejük, nemük, családi állapotuk és állandó lakóhelyük (én ezt táblázat formájában oldottam meg) és alá került a nyilatkozó szöveg:
Én, XY kijelentem, hogy feleségül kívánom venni AB-t. A tervezett házasságkötés helye és ideje: Egyiptomi Arab Köztársaság, 2010. Továbbá kijelentem, hogy rám irányadó személyes jogaim és legjobb tudomásom szerint az AB-vel tervezett házasságkötésemnek nincs törvényes akadálya. Kijelentem, hogy a fent megadott személyes adatok a valóságnak megfelelnek.
Ezt a nyilatkozatot 2 nyelven írtuk meg: magyarul és arabul, és a férjem aláírását hitelesítették a kinti követségen 30 euróért (és ennek a fordíttatását megspóroltuk, mert a magyaroknak úgyis a magyar kell, férjem anyanyelve az arab, tehát nem vacakoltunk itt a közbülső angol verzióval). Egyébként csináltattam róla itthon hiteles közjegyzői másolatot (mert előfordult már a történelemben, hogy iratok tűntek el), de az eredetit kellett odaadni az anyakönyvvezetőnek.
A diplomáciai hitelesítésről: azért kell, hogy egy adott állam hatóságai által kiadott dokumentumokat másik államban fel lehessen használni. Ez oda-vissza működik. Ha vki Mo-ról viszi az iratot, előbb a Külügyminisztérium Konzuli Osztályán kell hitelesíteni (5500 Ft/dokumentum), utána a budapesti Egyiptomi Nagykövetségen (10500 Ft/dokumentum). Az irat jellege azt is meghatározza, hogy kell-e közbülső hitelesítés: pl. születési anyakönyvire az Igazságügyminisztérium hitelesítése kell a külügy és a követség pecsétje előtt. A házassági tanúsítványra csak külügyi és követségi pecsét kell. Itt minden le van írva ezzel kapcsolatban:
http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Konzuli_szolgalat/apostille.htm
Az apostille-os részt ugorjátok át, mivel Egyiptom nem írta alá az Apostille egyezményt, tehát ez minket nem érint.
Ha Egyiptomból hozzuk az iratot, akkor is ez a hitelesítés menete. Előbb egyiptomi külügy (11 LE), majd a kinti magyar nagykövetség (20 euro) hitelesít. A vőlegény születési anyakönyvijét a rendőrségen pecsételik le előbb (közbülső hitelesítés), utána viheti a külügybe, ahol hangsúlyozni kell, hogy olyan ember írja alá a papírt, akinek az aláírásmintája megvan a magyar nagykövetségen, máskülönben a követség nem fogja hitelesíteni a papírt. (Mi így jártunk az egyik irattal és vissza kellett menni a külügyhöz másik aláírásért és persze újra fizetni). Ezt a diplomáciailag hitelesített születésit lehet vinni aztán az OFFI-hoz, ahol jó pénzért lefordítják.
Ha így megvan minden, akkor elballagunk az anyakönyvvezetőnkhöz, és a néni vagy bácsi kitölti a tanúsítványigénylő lapot, ráragasztja az 5000-es illetékbélyeget és csatolja a mellékleteket. Ügyintézési határidő: 30 nap. Nekem visszaadták a saját születésimet és a páromét is. Csináltak maguknak fénymásolatot.
Ha megérkezik a tanúsítvány (ami 6 hónapig érvényes, tehát ezalatt meg kell történnie a házasságkötésnek, amennyiben nem, lehet elölről kezdeni a hercehurcát), készítsetek róla fénymásolatot, mert a házasság hazai anyakönyvezésekor még kell. Utána lehet vinni az OFFI-ba, lefordíttatni arabra, és a fordítást az eredeti irathoz fűzessétek hozzá, ne pedig hiteles másolathoz, mert úgyis csak az eredetit fogadják el. Miután kifizettetek ismét egy vagon pénzt a fordításra, lehet menni a külügymin.-ba hitelesíttetni a tanúsítványt és a fordítását is, tehát 2x5500 Ft és utána pedig az egyiptomi követségre (Egyiptomi Arab Köztársaság Nagykövetsége - Budapest 1125 Istenhegyi út 7/b, Telefon: 225-2150, Fax: 225-8596, E-mail: egyptembassybudapest@yahoo.com) és velük is hitelesíttetni az iratot is és a fordítást is, ami 2x10500 Ft. A követségre vigyétek magatokkal az útleveleteket, és a vőlegény és a saját útleveletek fénymásolatát is, mert azt adategyeztetés céljából elkérik. (Vagyis tőlem kérték.)
Kint Kairóban házasságkötés előtt a vízumomat regisztrálni (rápecsételik, hogy residence vagyis felülírják a turista mivoltodat) kellett a Bevándorlási Hivatalban (Maktab el Hegra), ami a Tahrir téren van, a házassági tanúsítványt pedig az egyiptomi külügyben is lepecsételtetni. Ők felülhitelesítették a pesti követség pecsétjét. Utána mehettünk a Lazoughly téren lévő Igazságügyminisztérium közjegyzői irodájába (az épület 4. emeletére kell menni) 2 egyiptomi férfi tanúval, az útlevelemmel, a párom személyijével és mindenféle fénymásolattal felszerelkezve (útlevelem adatait tartalmazó oldal, vízumos oldal, párom személyije) és fejenként 5 db színes igazolványképpel (ezeket ráragasztják a házassági szerződésre, amit 5 példányban állítanak ki). A tisztviselő emberke, aki szólítja az ott várakozó embereket amúgy ellenőrzi, hogy minden rendben van-e és be sem enged addig a házasságkötős folyosóra, amíg nincs meg az összes „kellék”. Elolvasta a tanúsítványomat is és mondta a páromnak arabul (amit pár kulcsszóból megértettem), hogy nincs benne sehol a vallásom és el akart küldeni bennünket, hogy így ez akkor nem lesz jó. Dühbe gurultam, mert ott álltam kezemben egy kb. 100 000 Ft-ot érő papírral a cél előtt és el akartak küldeni. Azonnal reagáltam is angolul, hogy az én országomban a hivatalos iratokon nincs rajta a vallás, nem szerepel sem a személyiben, se a születési kivonaton, se az útlevélben, úgyhogy ne is kérjen ilyet. Természetesen nem értette, mit mondok, férjem lefordította neki és utólag elmesélte, hogy a fickó teljesen megdöbbent, mert értettem, amit mondott. Innentől kezdve nem volt baj, hogy nem volt rajta a vallásom a tanúsítványon. (Az egyik legnagyobb fegyver ellenük egyébként, ha eljátszátok, hogy értitek a nyelvüket és tudtok pár szót, természetesen egyiptomi dialektusban, mert akkor nem mernek cicózni a külföldiekkel. Engem már a bazárban sem tudnak átverni, egyiptomi árakon veszem a cuccokat.)
A házasság megköttetett. Végül elég volt egy írásbeli személyes nyilatkozat a vallásomról. Már nem emlékszem hány fontba került az ügyintézés, talán 70. 4 vagy 5 nap múlva adták ki nekünk a házassági szerződéseket (egyet a feleségnek, egyet a férjnek, a másik 3 náluk maradt). Ezeket el kellett vinni és hitelesíteni a Főközjegyzői Irodában (Shahr el Akary, Ramses street).
Mi így házasodtunk össze. A házasság hazai anyakönyvezése sem kispiskóta történet. Én már 6 hónapja elindítottam a folyamatot és még nincs magyar házassági anyakönyvi kivonatom. Majd valamikor azt is leírom. Mindenkinek sok boldogságot és mindenekelőtt sok türelmet kívánok ehhez a bürokratikus folyamathoz.


A hozzászólást Ferrero összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 20, 2011 4:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 12:25 pm

Kis kiegészítés: Kifelejtettem, hogy a házasságkötésre még vinni kellett magunkkal egy speciális illetékbélyeget, aminek nem tudom magyarul a pontos nevét és az árára sem emlékszem (arabul: Ta’meen Igtimaei). Ez bármelyik postahivatalban kapható.

Ezt helyesbítem, mert azt hiszem nem jót írtam. Családi vagy házasságkötési bélyeg a neve (tabe3 el osra vagy el zawag, már a férjem sem emlékszik pontosan). Szóval ezt kell keresni a postán.


A hozzászólást Ferrero összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 19, 2011 3:17 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 2:22 pm

Ferrero írta:
Kis kiegészítés: Kifelejtettem, hogy a házasságkötésre még vinni kellett magunkkal egy speciális illetékbélyeget, aminek nem tudom magyarul a pontos nevét és az árára sem emlékszem (arabul: Ta’meen Igtimaei). Ez bármelyik postahivatalban kapható.

Szia

Nagyon szepen koszonom a tobbiek neveben is ezt a reszletes tajekoztatot. flower
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 3:23 pm

Nagyon szívesen. Hátha mások nem fulladnak bele a bürokrácia útvesztőjébe. Egyébként semmivel sem könnyebb a mo.-i esküvő megszervezése, ugyanis a vízumot nem osztogatják csak úgy az egyiptomi állampolgároknak. A jelenlegi belpolitikai helyzetben pláne nem. Ha vmi csoda folytán mégis beutazhat az illető az országba, akkor is annyi időtartamra, hogy a papírok ügyintézési határideje miatt úgyis lejár a vízuma... mindenesetre nem könnyű a helyzet.
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 19, 2011 8:21 pm

Néhány szó a házasság hazai anyakönyvezéséről, melyet a Bevándorlási Hivatal Állampolgársági Igazgatóságának Hazai Anyakönyvi Osztálya végez el. Ez díjmentes. Persze fizetünk eleget a hitelesítésért és a fordításért… Még egyszer felhívnám a figyelmet arra, hogy ez az a folyamat, amit én csináltam végig (tehát a feleségnek és a férjnek is ez az 1. házassága, más esetekről /pl. özvegy vagy elvált/ fogalmam sincs):
Ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye Egyiptomban van, akkor a folyamatot a kinti nagykövetségen keresztül intézheti. Ha Mo.-on, akkor a lakóhely szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél kell kérelmezni az anyakönyvezést. Rám a 2. vonatkozott, ezért erről próbálok infot adni. Az ehhez szükséges dokumentumok:
(1) jegyzőkönyv, melyet az anyakönyvvezető állít ki
(2) egyiptomi házassági anyakönyvi kivonat (a kinti Igazságügyminisztérium hivatalból elintézi a „Házassági Szerződés” anyakönyvi bejegyzését, melynek eredménye lesz ez az újabb papír; ennek sajnos nem tudom, mennyi az átfutási ideje, mivel mi hónapokkal a házasságkötésünk után kérelmeztük a mi kivonatunkat egy félretájékoztatás miatt).
(3) házasságkötés előtti családi állapot igazolása okirattal
feleség részéről: a tanúsítvány fénymásolata elég
férj részéről: a többnejűség lehetősége miatt muszlim férjnek okirattal kell igazolni, hogy a házasságkötéskor nem állt fenn mással házassága. Ez kétféleképp tehető meg:
a) a házasságkötés előtt kiadott egyéni nyilvántartási igazolással, vagy
b) a házasságkötés után kiadott családi nyilvántartási igazolással, melyen csak egy feleség neve szerepel, az én nevem. Esetünkben már csak az utóbbi jöhetett szóba, mivel házasságkötés előtt nem adtak ki nekünk ilyen egyéni nyilvántartási igazolást, pedig hónapokig kergettük ezt a „nőtlenségi igazolást” az egyiptomi hatóságoknál, a férjem legalább 5 irodában volt, és mindig elküldték, hogy ők ilyet nem állítanak ki, mondván a személyi igazolványukban benne van a családi állapotuk. Így mi abban a tudatban éltünk, hogy ilyen irat akkor nem is létezik. Szerencsére a Tanúsítványt kiállították enélkül is. Viszont itthon a házasságot anyakönyveztetni már nem lehet nélküle.
A (2) és (3) iratokat a Polgári Ügyek vagy más néven Személyi Jogállásokat Nyilvántartó Hivatalban lehet kérni (Maslahet el Ahwal el Madaneyya, Abbasia), mindkettőt diplomáciai hitelesítéssel ellátni (egyiptomi külügymin., magyar nagykövetség), majd itthon OFFI-val lefordíttatni.
(4) a házastársak állampolgárságának és egyéb személyi adatainak igazolásához a feleség személyije és a férj útlevelének másolata
(5) magyar állampolgár születési anyakönyvi kivonata, vagy másolata
(6) a feleség személyes nyilatkozata a házasságkötés utáni nevére vonatkozóan abban az esetben, ha a külföldi okirat nem tartalmazza ezt az adatot (én a bonyodalmak elkerülése és a spórolás miatt megtartottam a nevemet)
(7) mindkét fél által aláírt nyilatkozat a születendő gyermekek családi nevére vonatkozóan, amennyiben a feleség a házasságkötés után továbbra is a leánykori nevét viseli (mivel ezt egyszerre kell aláírni a hatóság előtt, hol máshol, mint a kinti magyar követségen tehető meg potom 60 euróért mivel 30 euro/aláírás hitelesítés). Én tulajdonképpen a házassági szándéknyilatkozatunkat használtam fel ennek a megírásához, de kiegészítettem az ottani személyes adatokat a következőkkel: a férj és a feleség házassági családi és utóneve, családi állapota a házasságkötés előtt, útleveleink adatai (száma, kiállítás ideje, érvényességi ideje), a táblázat alá került a nyilatkozó szöveg:
Kijelentjük, hogy mi, XY és AB házasságot kötöttünk egymással Kairóban, Egyiptomban 2010. …-án/én.
Ezúton nyilatkozunk, hogy születendő gyermekeink családi neve … .
Kijelentjük, hogy a fent megadott személyes adatok a valóságnak megfelelnek.
Adnék azért egy FONTOS tanácsot ezzel a nyilatkozattal kapcsolatban. A családi név választásánál figyelembe kell venni, hogy a magyar és az egyiptomi anyakönyvezési szabályok mások. Mi egyiptomi törvények szerint írtuk az első nyilatkozatot. Vagyis a gyereknek 3 tagú családi neve lett volna, ami úgy néz ki, hogy az apa keresztneve, az apa apjának a keresztneve és az apa nagyapjának a keresztneve. Mondok egy példát. Ha a férjetek pl: Karim Ahmed Zaki Hussein, akkor a gyerek vezetékneve majd Karim Ahmed Zaki lenne. Ezt a nyilatkozatot visszadobta a BevHiv a magyar anyakönyvezési szabályokra hivatkozva. Nagykövetség figyelmeztetett erre, mikor ott álltunk az orruk előtt? Nem. Buktunk 60 eurot és egy újabb repülőjegyembe és megint 60 euroba került az új nyilatkozat, melyet a magyar törvényeknek megfelelően tettünk (1952. évi IV. törvény (Csjt) 42 § (1) bekezdés). Vagyis kiválasztottuk férjem első vezetéknevét a gyerek vezetéknevének. Ha a fenti példát nézzük, akkor Ahmed. Ezt az iratot 2 nyelven írtuk meg, magyarul és arabul, hogy a fordíttatás költségét megspóroljuk.
Még egy nagyon fontos dolog: minden iratról (beleértve fordításokat is!) érdemes készíttetni közjegyzői másolatot és azt beadni a BevHiv.-nak, az eredetieket pedig meg kell tartani magatoknak, ugyanis ezek a papírok túl drágák ahhoz, hogy az ember újra meg újra beszerezze őket és lefordíttassa. Ráadásul a BevHiv. semmilyen iratot nem ad vissza, csak lefűzik és felteszik a polcra valamelyik dossziéba porosodni.
A hazai anyakönyvezés ügyintézési határideje: 22 munkanap. Én már fél éve kérelmeztem az eljárás megkezdését, de a bonyodalmak miatt (félretájékoztatásunk miatt rossz papírokat adtunk be, új nyilatkozat is kellett) volt 4 hónap kiesés, ami nem számított bele az ügyintézési határidőbe. Közel 200 000 Ft-omba került emiatt a hazai anyakönyvezés. Azóta már hiánypótlási kötelezettségem teljesítettem és a 22 munkanap is lejárt, de a magyar házassági kivonatom még nem érkezett meg. Remélem, Ti több szerencsével jártok, mint én, habár ha valaki így felvázolta volna nekem is, mit kell csinálni, nem jártam volna ilyen szerencsétlenül. Az meg külön bosszant, hogy az ember elmegy a hatóságokhoz érdeklődni (sokszor voltunk mi is ugyanazokon a helyeken), és úgy kezelik, mintha hülye lenne. Amikor pedig elfogy a türelmünk és felemeljük a hangunkat, akkor persze egyből elindul az ügyintézés. Addig meg próbálnak lepattintani.
Remélem, tudtam segíteni. Mindenkinek minden jót.
Vissza az elejére Go down
Judy

Judy


Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 23.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeVas. Márc. 20, 2011 11:22 pm

Szia Ferrero,

Nagyon nagy koszonet neked ezekert az informaciokert!!!
Azt hiszem ezek utan megsem akarok ferjhez menni... Ez meg vegigolvasva is sok(k)!

Kossz meg 1x.
Szep estet.
Judy
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 2:08 am

Halihó Judy!
Most akarsz elbátortalanodni, mikor már mindent leírtam? :-D Ejnye! És hol marad a kitartás?

Azt meg még nem is meséltem, hogy amikor beállítottam Pesten az Egyiptomi Követségre és az ügyintéző meglátta a házassági tanúsítványt, kikerekedett a szeme. Azt mondta: „a lányok ide a születési anyakönyvijüket és a családi állapot igazolásukat szokták hozni hitelesítésre a kinti házasságkötéshez”. Mondtam neki, hogy azok a papírok a tanúsítvány kiállításához kellettek. A tanúsítvány pedig azért kell, mert Mo.-gal engedélyeztetem, hogy külföldön nincs jogi akadálya a férjhezmenetelemnek. Nekünk volt kinti ügyvédünk is, aki „Marriage Licence”-nek hívta ezt és a kinti magyar követségre irányított, hogy onnan kérjem ki. Ez pedig számomra a tanúsítványt jelentette, nem pedig a családi állapot igazolást, és mivel a lakhelyem Mo. volt, ezért az önkormányzathoz kellett mennem és nem a követségre. A családi állapot igazoláson csak az van rajta, hogy házasságkötés céljából adták ki az ügyfél kérésére. (Legalábbis azon, aki hajadon volt a házasságkötés előtt). Az viszont nem elég. A „nincs jogi akadálya” kell. Nekem meg nincs se pénzem, se időm hogy azért repkedjek a kontinensek között, mert sz*r a papír, ami nálam van. A tanúsítvány biztos jó, a külügy honlapján is ezt írták, sőt a kinti követség is erről emailezett, mikor érdeklődtem. Ezt szépen elmagyaráztam az ottani hölgynek, aki erre azt reagálta: „jaaa, ha ügyvéd mondta, akkor biztos így van.” Hát erre most mit mondjak? Azért gáz, hogy az ügyfélnek jobban otthon kell lenni a jogi és egyéb államigazgatási ügyekben, mint az illetékeseknek.
Azért arra kíváncsi lennék, ha valaki családi állapot igazolást és születésit vitt ki, vajon elfogadták? Már csak a tapasztalatok összevetése miatt…
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 3:24 am

Ferrero én is köszöntelek köztünk,és köszi a sok hasznos infót!

Hát nekem is elment a kedvem az egésztől,a sok hercehurca,szaladgálás,papir miatt, nem beszélve az anyagiakról. A párom most nem tudja beszerezni a papirjait,a kinti "foradalmi helyzet" miatt. Shocked

Nálam most megvan az új születési anyakönyvi kivonat,meg a családi állapot igazolás(elvált),azokat fogom majd lefordítani. Majd lefénymásolom,ha az eredetiket ottfogják valahol.
És akkor megpróbálkozom e 2 papirt elvinni az itteni egyiptomi követségre,majd meglátjuk mi lesz. Beszámolok a további fejleményekről.
Mert kilátástalan,hogy beszerezzem azt a házassági tanúsítványt. pale
farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 8:00 am

Szia Fareo!

Ha nem írom le a részleteket, akkor is ez a menete, sajnos ezt tudomásul kell venni. Különben van egy olyan érzésem is, hogy már ezen is le akarják mérni, kinek adhatnak majd vízumot és kinek nem, mert sokan pontosan a bonyolult és hosszú ügyintézés miatt úgyis feladják a dolgot.
Nem akarok senkit elkeseríteni, de szerintem az elnökválasztásig nem is normalizálódik a helyzet, tehát való igaz, hogy aki most kezdene egyiptomi oldalon papírokat beszerezni, nem valószínű, hogy sikerrel jár.
Ha valaki elvált, ne csak a családi állapot igazolást lengesse, mindenképp kell neki a bírósági bontóítélet (azt hiszem azon rajta van, hogy nincs akadálya a következő házasságnak) és akkor nem kell a tanúsítvánnyal vacakolni. De sosem láttam még ilyen bontóítéletet, csak gondolom. A hajadonoknak fontos a tanúsítvány, a beszerzés menetét pedig leírtam 2 napja.
Vigasztaljon mindenkit az, hogy kint nem kell bejelentkezni, nincs várakozási idő. Ha megvannak a papírjaitok, csak besétáltok utcai ruhában a 2 tanúval az Igazságügybe, és kb. 10 perc után rákerültök Ti is a házasságkötők futószalagjára... csak papírok aláírása történik, semmi ünnepélyes nincs benne. A lagzit pedig a család szervezi, ami teljesen független ettől.
Sok sikert!
Vissza az elejére Go down
Judy

Judy


Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 23.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeKedd Márc. 22, 2011 8:19 pm

Sziasztok, Szia Ferrero!

Arrol esetleg tud valaki valami infot hogy ha mar mind a ketten voltunk hazasok akkor, hogy is megy ez az egesz papir-burokracia? Mert ugye nekem neheziti a helyzetet, hogy Angliabol nem egyszeru az otthoni hivatalokat vegigjarni vagy akar vegigtelefonalni. Nagyon ossze kell majd szervezzem a hazautamat ahhoz hogy mindent "gyorsan" beszerezzek.
Koszi elore is ha lesz aki eligazit.

Szep estet!

Judy
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeKedd Márc. 22, 2011 8:55 pm

Judy írta:
Sziasztok, Szia Ferrero!

Arrol esetleg tud valaki valami infot hogy ha mar mind a ketten voltunk hazasok akkor, hogy is megy ez az egesz papir-burokracia? Mert ugye nekem neheziti a helyzetet, hogy Angliabol nem egyszeru az otthoni hivatalokat vegigjarni vagy akar vegigtelefonalni. Nagyon ossze kell majd szervezzem a hazautamat ahhoz hogy mindent "gyorsan" beszerezzek.
Koszi elore is ha lesz aki eligazit.

Szep estet!

Judy

Szerintem csak tobb utanajaras es penz ugyanis azt is hitelesiteni kell, ez csak velemeny, de hatha ir valaki aki ilyen helyzetben volt.

kitartast flower
udv
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Márc. 24, 2011 9:47 pm

Szia Judy, Fareo és a Többiek!

A bürokraták logikáját követve mindent okirattal kell igazolni. A válás tényét pedig csak jogerős bontóítélettel lehet (esetleg egy záradékolt házassági anyakönyvi kivonattal, amely az előző házasság megszűnését igazolja), a családi állapot igazolás nem elég, mert azon nincs rajta, hogy "nincs jogi akadálya a házasságkötésnek". Ahogy olvastam, a bírósági iratok felülhitelesítése előbb az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban történik, utána Külügy, utána Egyiptomi Követség. Itt van az info és elérhetőség, szerintem érdemes lenne rájuk telefonálni a biztonság kedvéért:
http://irm.gov.hu/felulhitelesites_Apostille/cikk/Tajekoztato_az_Igazsagugyi_es_Rendeszeti_Miniszterium_hitelesitesi_eljarasarol.htm
A kinti Magyar Követségtől és a saját anyakönyvvezetőtöktől pedig érdeklődjetek, hogy az elváltaknak is szükséges-e a tanúsítvány, ezt ők biztos meg tudják mondani. Ha pedig a párotok is elvált, akkor biztos kérik tőle az ő válási okiratát diplomáciai hitelesítéssel, ha muszlim, akkor meg pláne a többnejűség miatt. De ezt is meg kell kérdezni a hatóságoktól.
Judy: én is Angliában éltem, mikor belevágtunk az egészbe, de időközben hazaköltöztem (egyelőre), ennek egyik oka a papírozás volt, mert még így itthon is kínlódás volt, nemhogy kintről koordinálni.
Mindenkinek sok sikert!
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Márc. 24, 2011 11:40 pm

Sziasztok!

Először is üdvözöllek benneteket, mert már hetek óta nem írtam:).....
de........óóóóóóóóhhhhhhh, annyira "elkeserítő" amit most itt olvasok a papírokkal kapcsolatban, hogy ... hmmmmmm.
Azt saját utánajárásaim tapasztalatából kiindulva észrevettem, hogy mennyire komplikált ez az egész, de hogy ennyire....................
Mindig is utáltam a burokratikus ügyintézést . . . mert nem is azzal van a gond, hogy az ember nem akarja végigcsinálni (bár már az is egy kész világkörüli túra), de ha még nem is kapja meg a kellő információkat hozzá .... ááááááááá.
Komolyan nekem is elment a kedvem az egésztől.
Sad
Főleg úgy, hogy megtudtam, nem tudom meghívni a kedvesemet, és a "normál vízumát" nem is tudom, mikor fogja megszerezni...
Szóval kösse fel, aki erre vállalkozik.....................................

Judit
geek
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Márc. 24, 2011 11:58 pm

Judit írta:
Sziasztok!

Először is üdvözöllek benneteket, mert már hetek óta nem írtam:).....
de........óóóóóóóóhhhhhhh, annyira "elkeserítő" amit most itt olvasok a papírokkal kapcsolatban, hogy ... hmmmmmm.
Azt saját utánajárásaim tapasztalatából kiindulva észrevettem, hogy mennyire komplikált ez az egész, de hogy ennyire....................
Mindig is utáltam a burokratikus ügyintézést . . . mert nem is azzal van a gond, hogy az ember nem akarja végigcsinálni (bár már az is egy kész világkörüli túra), de ha még nem is kapja meg a kellő információkat hozzá .... ááááááááá.
Komolyan nekem is elment a kedvem az egésztől.
Sad
Főleg úgy, hogy megtudtam, nem tudom meghívni a kedvesemet, és a "normál vízumát" nem is tudom, mikor fogja megszerezni...
Szóval kösse fel, aki erre vállalkozik.....................................

Judit


Szia,
Hogy, hogy nem tudod meghivni????
geek
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Márc. 25, 2011 12:05 am

Monka írta:
Judit írta:
Sziasztok!

Először is üdvözöllek benneteket, mert már hetek óta nem írtam:).....
de........óóóóóóóóhhhhhhh, annyira "elkeserítő" amit most itt olvasok a papírokkal kapcsolatban, hogy ... hmmmmmm.
Azt saját utánajárásaim tapasztalatából kiindulva észrevettem, hogy mennyire komplikált ez az egész, de hogy ennyire....................
Mindig is utáltam a burokratikus ügyintézést . . . mert nem is azzal van a gond, hogy az ember nem akarja végigcsinálni (bár már az is egy kész világkörüli túra), de ha még nem is kapja meg a kellő információkat hozzá .... ááááááááá.
Komolyan nekem is elment a kedvem az egésztől.
Sad
Főleg úgy, hogy megtudtam, nem tudom meghívni a kedvesemet, és a "normál vízumát" nem is tudom, mikor fogja megszerezni...
Szóval kösse fel, aki erre vállalkozik.....................................

Judit


Szia,
Hogy, hogy nem tudod meghivni????
geek


Szia Monka,

Egész egyszerűen azért, mert nem rendelkezem saját lakással...merthogy albérlet nem jöhet szóba ... Sad
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Márc. 25, 2011 10:44 pm

[quote="Judit"][quote="Monka"][quote="Judit"]Sziasztok!

Először is üdvözöllek benneteket, mert már hetek óta nem írtam:).....
de........óóóóóóóóhhhhhhh, annyira "elkeserítő" amit most itt olvasok a papírokkal kapcsolatban, hogy ... hmmmmmm.
Azt saját utánajárásaim tapasztalatából kiindulva észrevettem, hogy mennyire komplikált ez az egész, de hogy ennyire....................
Mindig is utáltam a burokratikus ügyintézést . . . mert nem is azzal van a gond, hogy az ember nem akarja végigcsinálni (bár már az is egy kész világkörüli túra), de ha még nem is kapja meg a kellő információkat hozzá .... ááááááááá.
Komolyan nekem is elment a kedvem az egésztől.
Sad
Főleg úgy, hogy megtudtam, nem tudom meghívni a kedvesemet, és a "normál vízumát" nem is tudom, mikor fogja megszerezni...
Szóval kösse fel, aki erre vállalkozik.....................................

Judit

Szia,

Ohhh Sad hat sajnalom esetleg a szulok vagy egy jo ismeros nem tudna meghivni vagy esetleg mint turista ugy is igenyelhetne vizumot.

Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Márc. 25, 2011 11:21 pm

[quote="Monka"][quote="Judit"][quote="Monka"]
Judit írta:
Sziasztok!

Először is üdvözöllek benneteket, mert már hetek óta nem írtam:).....
de........óóóóóóóóhhhhhhh, annyira "elkeserítő" amit most itt olvasok a papírokkal kapcsolatban, hogy ... hmmmmmm.
Azt saját utánajárásaim tapasztalatából kiindulva észrevettem, hogy mennyire komplikált ez az egész, de hogy ennyire....................
Mindig is utáltam a burokratikus ügyintézést . . . mert nem is azzal van a gond, hogy az ember nem akarja végigcsinálni (bár már az is egy kész világkörüli túra), de ha még nem is kapja meg a kellő információkat hozzá .... ááááááááá.
Komolyan nekem is elment a kedvem az egésztől.
Sad
Főleg úgy, hogy megtudtam, nem tudom meghívni a kedvesemet, és a "normál vízumát" nem is tudom, mikor fogja megszerezni...
Szóval kösse fel, aki erre vállalkozik.....................................

Judit

Szia,

Ohhh Sad hat sajnalom esetleg a szulok vagy egy jo ismeros nem tudna meghivni vagy esetleg mint turista ugy is igenyelhetne vizumot.



Igen, mint túrista fogja igényelni a vízumát, csak gondoltuk, hátha így gyorsabban megkapta volna...bár állítólag ez sem sokat gyorsít a folyamaton. Sajnos az én családom egy kicsit nehezebb eset annál, mintsemhogy valaki is segítene ebben...mást pedig nem akarok "terhelni" ezzel. Úgyhogy marad a túrista vízum, amit neki kellene igényelni Cairoban, csakhogy ahhoz meg neki kell lenni bizonyos fedezetnek a bankban, hogy biztosn megadják neki........ Sad Nem egyszerű. Én mostanság nagyon el vagyok keseredve emiatt az egész miatt. Sohasem értettem a világot ilyen szinten, hogy miért kell ennyire túlbonyolítani az életet. Mondjuk, ez megint csak a politikáról és a pénzről szól.
silent Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimePént. Ápr. 01, 2011 11:21 pm

Sziasztok újra kedves házasságkötés előtt álló Fórumozók!
Mindjárt hisztérikus rohamot fogok kapni. Engem nagyon megszívat már a BÁH. Még mindig vetyengenek a házasságom hazai anyakönyvezésével kapcsolatban.
Első gond az ügyintézési határidő. 2010. nyarán a BÁH Állampolg. Igazg. Hazai Akvi. Oszt. vezetője emailben ezt írta, idézem: „Az ügyintézési határidő huszonkét munkanap, mely a Hivatalhoz történő beérkezés napjával kezdődik.”
Most pedig találtam egy érdekességet: forrás: Magyar Közlöny 2010/1 szám.: Az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény 67. § (2) bek.: A hazai anyakönyvezési eljárás ügyintézési határideje negyvenöt munkanap.
Akkor most mennyi is?
Esetemben az osztályvezető által emlegetett határidő márc. elején lejárt. Azóta kétszer kerestem meg őket emailben és 35 munkanap elteltével (igaz, ez meg benne van a 45-ben) sikerült az alábbi megállapítást tenniük, melyet emailben küldtek el és nem hivatalos-pecsétes-aláírt-papírt postai úton:
„Megállapítottam, hogy a házasság hazai anyakönyvezéséhez becsatolt anyakönyvi okiratokról készített, és a hiteles fordításhoz fűzött fénymásolatokon a pecsétek nem jól láthatóak, illetve olvashatóak, ezért kérem, szíveskedjen az eredeti okiratokat (hivatalos házassági szerződés, nyilatkozat a gyermekek születési családi nevére vonatkozóan, családi nyilvántartási okirat) Igazgatóságunk részére bemutatás céljából megküldeni. Az eredeti okiratokat a hazai anyakönyvezés után visszaküldjük Önnek. Kérem, szíveskedjék a fenti okiratokat jelen végzésemnek megfelelően ... napjáig pótolni. Döntésem ellen önálló jogorvoslati lehetőségnek helye nincs, az csak az ügy érdemében hozott határozat elleni fellebbezés formájában támadható meg.”
Közjegyzői másolatokat adtam be, a közjegyző pedig nem hülye, hogy olyan másolatot készítsen, amin nem látszik a pecsét, meg az aláírás. Magam is láttam, semmi ilyen baj nem volt a másolattal. Elképesztő, hogy miket kitalálnak, csakhogy húzzák az időt és emberéletekkel játszadozzanak. A fenti kijelentéssel tulajdonképp megkérdőjelezték az összes hivatalos szerv pecsétjének valódiságát. Akkor minek a Magyar Nagykövetség hitelesítése, ami igazolta, hogy a kinti szervek pecsétje és az aláírások valódiak, hogy ha úgysem fogadják el?? És persze a közjegyzői záradék is valótlant állít, amiben is ki van jelentve, hogy az irat másolata mindenben megegyezik az eredetivel, ugye???
A másik, ami egy nagy baromság az iratok felsorolásánál a hivatalos házassági szerződés. Na pont azt az iratot nem fogadták el az első alkalommal, amikor beküldtem, mivel az nem anyakönyvi kivonat. És az első hiánypótlási végzésem erről szólt… meg persze baj volt a gyerek nevéről szóló nyilatkozattal is, annak a történetét már régebben leírtam.
Menten elszáll az agyam. Személyesen fogok elmenni hozzájuk, ami 1 nap szabimba fog kerülni. Az ügyintézés ideje újból elkezd majd ketyegni, mihelyt megkapják az eredeti iratokat. Kérdés, hogy 22 vagy 45 munkanap??? Mert nagyon nem mindegy. Arról pedig pecsétes igazolást fogok kérni, hogy szolgáltassák vissza az eredeti iratokat. Hihetetlen, hogy 8-10 hónap, amíg egy vacak anyakönyvezés tart.
Na erre varrjatok gombot!


A hozzászólást Ferrero összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 04, 2011 6:44 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 02, 2011 11:03 am

Ferrero........

Amiket leírsz, az egyszerűen ... jézusom, szóhoz sem jutok!!!!
Amúgy is, előző írásaidat böngészve megkérdőjeleztem azt, hogy előreláthatólag végig tudnám ezt csinálni..........pedig szeretném Sad

Judit
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 02, 2011 12:50 pm

Judit, most gyakorlatilag az történt, hogy a BÁH anyakönyvvezetője "a nem jól látható és nem olvasható" mondatával közvetve közokirat-hamisítással vádolta meg az OFFI-t és a közjegyzőmet is (amivel már eleve nagyon megüthetné a bokáját, ha valaki ezért feljelentené), mivel számára nem hitelesek a másolatok és az eredetiek bemutatására szólít fel. Amiket eredetileg azért sem akartam elküldeni, mert nem adták volna vissza (most persze megígérték, hogy visszaküldik, amire kíváncsi leszek, ugyanis ezek a papírok több százezer forintot érnek és minden piszlicsáré hivatalos ügyintézéshez újból kell igazolni mindent. Az meg csak eredeti iratokkal lehetséges). Azt is olvastam valahol a neten (sajnos nem tudom a törvényi paragrafust), hogy a közjegyzői, ill. konzul által készített hiteles másolatokat is el kell fogadni az anyakönyvezéskor.
Egyébként pedig én sem vagyok hülye, az egész időhúzást csak azért csinálják, hogy minél jobban akadályozzák és eltolhassák férjem vízumkérelmét, esetleges bejövetelét az országba. Máris előjött az "arab=terrorista" mentalitás. A tartózkodási engedélyt már meg sem említem.


A hozzászólást Ferrero összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 06, 2011 2:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 02, 2011 10:44 pm

Ferrero írta:
Judit, most gyakorlatilag az történt, hogy a BÁH anyakönyvvezetője "a nem jól látható és nem olvasható" mondatával közvetve közokirat-hamisítással vádolta meg az OFFI-t és a közjegyzőmet is (amivel már eleve nagyon megüthetné a bokáját, ha valaki ezért feljelentené), mivel számára nem hitelesek a másolatok és az eredetiek bemutatására szólít fel. Amiket eredetileg azért sem akartam elküldeni, mert nem adták volna vissza (most persze megígérték, hogy visszaküldik, amire kíváncsi leszek, ugyanis ezek a papírok több százezer forintot érnek és minden piszlicsáré hivatalos ügyintézéshez újból kell igazolni mindent. Az meg csak eredeti iratokkal lehetséges). Azt is olvastam valahol a neten (sajnos nem tudom a törvényi paragrafust), hogy a közjegyzői, ill. konzul által készített hiteles másolatokat is el kell fogadni az anyakönyvezéskor.
Egyébként pedig én sem vagyok hülye, az egész időhúzást csak azért csinálják, hogy minél jobban akadályozzák és eltolhassák férjem vízumkérelmét, esetleges bejövetelét az országba. Máris előjött az "arab=terrorista" mentalitás. A tartózkodási engedélyt már meg sem említem.


Pontosan ez a (BOCSÁNAT!!!) hányinger-keltő az egészben, hogy te pontosan tudod, és be is tartod az általuk meghatározott szabályokat, ennek ellenére mégis megpróbálnak "kijátszani" ilyen olyan ürügyekre hivatkozva.
Kérdem én, ha te mindent az utasításoknak, szabályozásoknak megfelelően csinálsz, akkor miért..........??? Miért kell mégis ezt csinálniuk?!
Ezért mondom én sajnos, hogy utálom a bürokráciát, a politikát, és sajnos lassan a vallást is, mert minden a normális emberek ellen szól.
Vissza az elejére Go down
Judy

Judy


Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 23.

Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2011 9:15 pm

Sziasztok, Szia Ferrero,

Egyszeruen nem akarok hinni a szememnek amikor latom, hogy miket irsz.
Igazabol nem is tudok mit hozzafuzni ehhez, talan csak annyit, hogy KITARTAS!!!
Mivel ennel tobb informaciom ugysincs ebben a temaban igy el is koszonok.

Szep estet!
Udv.:
Judy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok   Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Tartózkodási
» Korházak Egyiptomban
» Tudtam, hogy segítsenek a házasság Egyiptomban
» Katolikusok Egyiptomban
» Mit nem erdemes megnezni Egyiptomban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: JOGI TANÁCSOK-
Ugrás: